Líčení kosmetika: Večerní a plesové líčení

Ads 468x60px

31. ledna 2014

Večerní a plesové líčení

{{Information |Description={{en|1=Portrait of Queen Marie Antoinette of France, 1775.}} |Source=Scan |Author=Jean-Baptiste Gautier Dagoty (1740-1786) |Date=ca. 1775 |Permission= |other_versions=http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Marie-Antoinette,_1775
Líčení a dekolt Marie-Antoinette královny Francie
Minulý měsíc jsem slíbila napsat něco o večerním a plesovém líčení. 
Večerní a plesové líčení je vždy intenzivnější a výraznější než denní líčení. Umělé osvětlení nám totiž ředí barvy a celkově zjemňuje celé líčení. U večerního líčení se nebojíme být více kreativní, zkoušet nové kombinace a používat více barev stínů. Večerní líčení je líčení, které je vhodné na večeře, rauty, do kina, na rande ...
Nejprve se dobře odlíčíme, aby na pleti nezůstaly zbytky předchozího líčení. Vznikají pak nehezké šmouhy. Potom naneseme kvalitní hydratační krém na pleť včetně očního okolí a rtů. Krém necháme důkladně vsáknout. Na suché, šupinaté pleti totiž líčení nebude vypadat dobře. Použijeme fixátor pod make up, stíny a rtěnku, aby líčení dlouho vydrželo a neroztékalo se.
Make up může být o odstín tmavší než make up, který používáme na den. Nanášíme ho vklepáváním a zatlačujeme do pleti - více a déle nám pleť kryje. Rozjasňovačem zesvětlíme tmavé kruhy pod očima, vnitřní koutky očí, hranu nosu. Zakrýváme korektorem všechny pupínky, flíčky, žilky, i na dekoltu a zádech. Pokud máme šaty s dekoltem, holá ramena, záda tak pozor na plynulé přechody. Make up nám musí pěkně navazovat. Na dekolt můžeme použít i třpytivý pudr. Zvětší nám objem ňader. Aby se pleť neleskla zapudrujeme ji, ale pozor pokud máme více vrásek například kolem očí, dáme lehce pudr jen na mastnější T zónu čelo nos a bradu.
Mimochodem přemýšleli jste někdy o významu slova dekolt? Tady si dovolím odbočit. Samo slovo je odvozeno od francouzského decolleter, což znamená odhalit krk. V novodobé francoužštině slovo dekolt označuje horní část trupu mezi krkem a pasem. Ve šlechtických a vyšších kruzích bylo vystavování prsou považováno za symbol společenského postavení, symbol bohatství a krásy. Šaty s velkými výstříhy byly až do začátku viktoriánské doby společensky přijatelnější než ukazování kotníků a nohou. A proto až vezmeme do ruky make up nezapomeneme ho aplikovat také na dekolt.
Důraz při líčení klademe na oči. Jsou hodně vystínované, minimálně třemi barvami. Můžou být protažené do boku, kouřové, banán a podobně. Linku konturovací tužkou děláme nahoře i dole. Dáváme více vrstev řasenky. Můžeme i kombinovat objemovou řasenku s prodlužující ...
Obočí máme dobře upravené, případně dobarvené k barvě vlasů, protažené o 1/2 cm. Rty jsou jemnější, ale vždy s leskem. Tvářenku použijeme trojůhelníkovou. Je to trojůhelník, který začíná na spodní části lícní kosti a končí pod uchem. Tvářenka má ladit se rtěnkou.
Plesové líčení se hodí k večerním šatům, na plesy, do divadla, předávání cen...
Doporučuji i jiný účes, žena by měla vypadat úplně jinak než běžně chodí. Použijeme luxusní barvy - stříbrná, zlatá, třpytky, jednorázové umělé řasy, tekuté, gelové linky. Postup je stejný jako u večerního líčení, jen klademe důraz na obojí - jak na oči tak i na rty.
Tak a teď už můžete vyrazit na ples !


 

Kosmetika SynCareKosmetika SynCare je kosmetikou hraničních stavů pokožky na pomezí zdravé pleti a možného onemocnění.
SynCare jako jediná kosmetika vyráběná v Evropě obsahuje látku, která se pro zesvětlování pigmentu používá i v léčivech.
Kosmetiku SynCare nenajdete v obchodní síti. Syncare kosmetika patří do rukou odborníků kosmetiček, lékařů a do lékáren. Obchodníci se širokým sortimentem kosmetiky často nejsou schopni kvalitně odborně poradit zákazníkům s typem pleti ani s vhodnými kosmetickými přípravky. Pro výběr a doporučení použití kvalitního kosmetického přípravku je potřeba odborník kosmetička, lékař, lékárník.

Bernard Cassiere Paris

Luxusní francouzská kosmetická značka Bernard Cassiere je jednou ze značek pod křídly známé kosmetické firmy Sothys International Group. Kosmetika Bernard Cassiére působí na trhu již od roku 2000 a můžete se s ní setkat ve 40 zemích celého světa. Jako vůbec první kosmetická značka předvedla na Choccolate show Porte de Versailles v Paříži v roce 2006 své jedinečné a patentované kosmetické ošetření s jedlou čokoládou. V nabídce salónu Líčení kosmetika najdete kompletní ucelená ošetření a kúry s kosmetikou Bernard Cassiere. Stálicí v nabídce je čokoládová kúra a hydratační péče z bambusu a konopí.

Kosmetika Mary KayZnačka Mary Kay je jedna z největších kosmetických společností zabývající se přímým prodejem pleťové a dekorativní kosmetiky. Dnes je Mary Kay zastoupena ve více než 35 zemích prostřednictvím více než 1 900 000 nezávislých kosmetických poradkyň. Kosmetika Mary Kay produkuje jedinečné kosmetické přípravky pro péči o pleť, tělo a také dekorativní kosmetiku a parfémy. Jako nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay Vám na bezplatném semináři poradím, jak nejlépe pečovat o svou pleť a doporučím přípravky vhodné právě pro Vás. V případě, že budete se svým zakoupeným výrobkem nespokojena, firma Mary Kay Vám garantuje vrácení peněz v plné výši.