Líčení kosmetika: Ochrana pleti před slunečním zářením a rozdělení kožních fototypů

Ads 468x60px

14. srpna 2013

Ochrana pleti před slunečním zářením a rozdělení kožních fototypů

Přípravky na ochranu před UV zářením se dělí na :

- nízká ochrana do SPF 10
- střední ochrana do SPF 25
- vysoká ochrana do SPF 50
- velmi vysoká ochrana nad SPF 50

SPF (Sun Protection Factor) udává kolikrát déle vydrží vaše pleť na slunci po aplikaci ochranného opalovacího krému.

Příklad-když vaše pokožka vydrží bez spálení v létě maximálně 5 minut (fototyp I), pokud se natřete 
krémem s SPF 10, bude vaše pleť chráněna 5x10 minut=50 minut. 

Rozdělení kožních fototypů podle reakce na první letní opálení
fototyp I        bílá barva pleti            vždy se spálí, nikdy se neopálí
fototyp II       bílá barva pleti            obvykle se spálí, obtížně se opálí
fototyp III      bílá barva pleti            někdy se lehce spálí, průměrně se opálí
fototyp IV     pleť lehce do hněda    zřídka se spálí, lehce se opálí
fototyp V      tmavě hnědá pleť        vyjímečně se spálí, snadno opálí (Asiaté,Indiáni) 
fototyp VI     černá pleť                    nikdy se nespálí, snadno se opálí

Sluneční záření zejména složky UVA a UVB podporují vznik některých typů zhoubných kožních nádorů, z nichž nejzávažnější je melanom. Nejvyšší riziko pro tento typ nádorů mají lidé s fototypem I. Je nezbytné používat krémy s vysokým UV faktorem. U všech evropských fototypů I - IV je vhodná pravidelná každoroční kontrola kůže kožním lékařem.

Nežádoucí účinky UVA a UVB záření na pleť
UVA záření lépe proniká do kůže , narušuje tvorbu kolagenu a tím přispívá k rychlejšímu stárnutí pleti. UVB záření má vyšší energii něž UVA a větší vliv na spálení pokožky. Společné nežádoucí učinky jsou jak krátkodobé tak dlouhodobé.
Krátkodobé účinky jsou spálení,lomivost vlasů a nehtů,olupování pokožky.
K dlouhodobým účinkům patří snížení imunity, poškození zraku, karcinogeneze.
Pokožka dětí je narozdíl od dospělých tenčí, snadněji propouští UV záření a spálí se, ale také rychleji hnědne. Opalování dětí do dvou let se nedoporučuje. I v pozdějším věku je důležité používat krémy s vysokým ochranným UV faktorem. Děti i dospělí by neměli pobývat na přímém slunci mezi 11-14 hodinou a měli by dbát na dostatečný pitný režim.
Pleť po létě bývá vysušená, dehydratovaná, s pigmentovými skvrnkami a barevnými nerovnostmi. Často se také objeví více vrásek. Odbornou péčí kosmetičky se vaše pleť opět vrátí do kondice. 


 

Kosmetika SynCareKosmetika SynCare je kosmetikou hraničních stavů pokožky na pomezí zdravé pleti a možného onemocnění.
SynCare jako jediná kosmetika vyráběná v Evropě obsahuje látku, která se pro zesvětlování pigmentu používá i v léčivech.
Kosmetiku SynCare nenajdete v obchodní síti. Syncare kosmetika patří do rukou odborníků kosmetiček, lékařů a do lékáren. Obchodníci se širokým sortimentem kosmetiky často nejsou schopni kvalitně odborně poradit zákazníkům s typem pleti ani s vhodnými kosmetickými přípravky. Pro výběr a doporučení použití kvalitního kosmetického přípravku je potřeba odborník kosmetička, lékař, lékárník.

Bernard Cassiere Paris

Luxusní francouzská kosmetická značka Bernard Cassiere je jednou ze značek pod křídly známé kosmetické firmy Sothys International Group. Kosmetika Bernard Cassiére působí na trhu již od roku 2000 a můžete se s ní setkat ve 40 zemích celého světa. Jako vůbec první kosmetická značka předvedla na Choccolate show Porte de Versailles v Paříži v roce 2006 své jedinečné a patentované kosmetické ošetření s jedlou čokoládou. V nabídce salónu Líčení kosmetika najdete kompletní ucelená ošetření a kúry s kosmetikou Bernard Cassiere. Stálicí v nabídce je čokoládová kúra a hydratační péče z bambusu a konopí.

Kosmetika Mary KayZnačka Mary Kay je jedna z největších kosmetických společností zabývající se přímým prodejem pleťové a dekorativní kosmetiky. Dnes je Mary Kay zastoupena ve více než 35 zemích prostřednictvím více než 1 900 000 nezávislých kosmetických poradkyň. Kosmetika Mary Kay produkuje jedinečné kosmetické přípravky pro péči o pleť, tělo a také dekorativní kosmetiku a parfémy. Jako nezávislá kosmetická poradkyně Mary Kay Vám na bezplatném semináři poradím, jak nejlépe pečovat o svou pleť a doporučím přípravky vhodné právě pro Vás. V případě, že budete se svým zakoupeným výrobkem nespokojena, firma Mary Kay Vám garantuje vrácení peněz v plné výši.